Ako je suditi po prvi mečevima u Bundesligi posle dva meseca, do kraja sezone mogli bismo gledati bitku za titulu u triju Bajern i dve Borusije, iz Dortmunda i Menhengladbaha.

Glavni takmaci minhenskog kluba za titulu prvaka zabeležili su u 26. kolu pobede i to prilično ubedljivo, Dortmund kod kuće protiv Šalkea sa 4:0, a u poslednjem meču subotnjeg programa, Menhengladbah je kao gost slavio protiv Ajntrahta iz Frankfurta sa 3:1.

Tako Bajern sa utakmicim manje ima bod više od „milionera“ i tri od Menhengladbaha, što obećava da će bitka biti neizvesna do samog kraja.

U Frankfurtu, tim Ajntrahta je od početka krenuo slabo i očigledno je da ni posle pauze nisu uspeli da nađu rešenje za određene boljke, posebno u odbrani, jer im je ovo bio četvrti uzastopni poraz u prvenstvu.

Veoma rano je „Menš“ poveo, tačnije posle 37 sekundi igre, kada je posle jedne duge akcije i smušenosti odbrane domaćina gol postigao Francuz Alesan Ple.

U sedmom minutu već je bilo 0:2, a strelac je bio Markus Tiram da bi sve bilo završeno kada je Rami Bensebaini u 74. minutu iz jedanaesterca postigao pogodak za konačnih 0:3.

U timu Ajtrahta, Filip Kostić je u 24. minutu zbog udarca laktom dobio žuti karton, a odigrao je svih 90 minuta, dok je Mijat Gaćinović na terenu bio od 76. minuta umesto Kamade.

Kostić je imao jedan dobro izveden slobodan udarac, ali je golman gostujuće ekipe dobro intervenisao.