Fudbaleri Bolonje ispustili su pobedu na gostovanju Parmi (2:2) iako su do sudijske nadoknade imali dva gola prednosti.

Činilo se da će fudbaleri Bolonje i bez Siniše Mihajlovića na klupi stići do tri boda na gostovanju rivalu koji je u veoma lošoj formi, ali je Parma pogocima u sudijskoj nadoknadi uspela da stigne do remija i pokvari im planove.

Već u 3. minutu Danilo je doneo vođstvo Bolonji, a 13 minuta kasnije Soriano je udarcem sa ivice šesnaesterca udvostručio prednost i podgrejao snove Bolonje o Evropi.

Pobeda je praktično već bila upisana na konto gostiju kad je u 93. minutu Kurtić spretno reagovao na drugoj stativi i posle kornera smanjio zaostatak, a potpuni šok usledio je dva minuta kasnije kad je Inglese iskoristio neverovatnu grešku rivala i doneo remi Parmi.

Podsetimo, Bolonja je na ovom susretu bila uskraćena za pomoć Siniše Mihajlovića. Srpski strateg suspendovan je bio jedan meč zbog isključenja na utakmici sa Sasuolom.