Fudbaleri BATE Borisova; Foto: EPA-EFE/ANDRZEJ GRYGIEL POLAND OUT

U drugom kolu beloruske Višaja lige, fudbaleri BATE Borisova ponovo su pretrpeli poraz. Ovoga puta, od njih je bila uspešnija ekipa Slavija Mozir rezultatom 2:1 (1:1).

BATE Borisovu baš ne ide na startu nove sezone, koja se regularno igra uprkos pandemiji koronavirusa koja je stopirala fudbal širom Evrope i sveta.

Vezalo je BATE i drugi poraz u isto toliko odigranih prvenstvenih mečeva.

Poveo je tim, čije boje brane srpski internacionalci Aleksandar Filipović i Nemanja Milić, već u 10. minutu preko Islanđanina Vilumsona.

Ipak, domaćin se posle toga razigrao i do poluvremena je stigao da izjednači preko Meljnikova.

U nastavku je ponovo Meljnikov u 48. minutu zatresao mrežu gostiju iz Borisova, što je ujedno bio i konačan rezultat meča drugog kola Višaja lige.

Aleksandar Filipović našao se u startnoj postavi BATE, dok je bivši ofanzivni vezista Crvene zvezde Nemanja Milić ušao s klupe u poslednjih 20 minuta.

U prvom meču subotnjeg programa beloruske fudbalske lige, Brest je kao gost pogotkom Milevskog pobedio Slutsk – 1:0.

Danas su na programu još dva meča drugog kola. Gradski derbi FK Minsk – Dinamo Minsk i susret Gorodeje i Soligorska.