Danijel Aleksić

Fudbaleri turskog Basakšehira su posle produžetaka uspeli da se plasiraju u osminu finala Lige Evrope, dok AZ Alkmar nije uspeo da slavi na gostovanju ekipi LASK.

Ekipa iz Istanbula je na svom terenu uspela da anulira poraz od Sportinga iz prve utakmice rezultatom 3:1, pa je pobednik morao da bude odlučen u dodatnom vremenu.

Odlučujući pogodak je iz jednaesterca u 119. minutu postigao Edin Višća, pošto je prethodno u nadoknadi vremena regularnog dela meča postigao pogodak i doneo priliku svojoj ekipi da se bori za plasman u dalji tok tkamičenja.

Pogodak za Basakšehir je u 45. minutu postigao potencijalni reprezentativac Srbije Danijel Aleksić, odigrao je celu utakmicu i dobio žuti karton.

Takmičenje u Ligi Evrope je završila ekipa AZ Alkmara, protivnik beogradskog Partizana u ligaškom delu.

Holandska ekipa je na gostovanje timu LASK otišla sa rezultatom 1:1 iz prvog meča, a u Lincu je poražena sa 2:0.

Iznenađenjem se može smatrati i pobeda Espanjola u duelu sa Vulverhemptonom, ali engleska ekipa prolazi dalje, dok je takmičenje završio i Porto, koga je elimisao sastav Bajera iz Leverkuzena.