Povratkom Premijer lige i La Lige, vikendi su ponovo postali mali fudbalski praznici, a Nova.rs vam prenosi dešavanja sa terena u Španiji, Italiji, Engleskoj i Nemačkoj.

Prvenstva u najkvalitetnijim ligama Evrope ulaze u završnu fazu, pa su pred klubovima u Španiji, Nemačkoj, Italiji i Engleskoj važni dueli za šampionske krune, plasman u internacionalna takmičenja i opstanak.

POČITAJTE JOŠ

Imajući u vidu da je Bajern još u prošlom kolu overio titulu, pretposlednje, 32. kolo Bundeslige, bilo je važno za odgovore ne pitanja ko od klubova će predstavljati Nemačku na internacionalnoj pozornici i u kojem od dva takmičenja, kao i za razrešenje dileme da li će u Cvajtu direktno ispasti Verder ili Dizeldorf.

Subotnji dueli u Premijer ligi doneli su nešto jasniju sliku na premijerligaškoj pozornici, a utisak dana je pobeda Brajtona posle preokreta i slavlje Kristal Palasa za koji je vodeći pogodak postigao Luka Milivojević.

Na Apeninskom poluostrvu subotnji program je doneo dva duela: Torino – Parma i Verona – Kaljari, od kojih je znatno više uzbuđenja viđeno u drugom.

U La Ligi Atletik Bilbao je minimalnim rezultatom savladao Betis, kao i Atletiko protiv Viljareala, dok je Hetafe remizirao sa Eibarom.

21.45 Verona – Kaljari 2:1

23.55 – Madridski klub upisao je minimalnu pobedu na svom terenu.

23.45 – Atletiko je poveo golom Vitoloa.

23.30 – Verona je stigla do pobede nad Kaljarijem (2:1).

22.30 – Verona posle 45 minuta igre sa fudbalerom manje vodi 2:1 protiv Kaljarija, dok na susretu Atletiko – Viljareal nakon prvog dela igre još nema pogodaka.

22.01 – Počela je utakmica Atletiko Madrid – Valjadolid.

22.00 – Di Karmine je postigao vodeći gol za Veronu.

21.45 – Počeo je duel Verone i Kaljarija

21.25 – Završene su utakmice Torino – Parma i Hetafe – Eibar, obe rezultatom 1:1.

21.10 – Aju je udvostručio vođstvo palasa.

21.00 – Kristal Palas vodi golom Luke Milivojevića

20.45 – Počeo je duel Bornmuta i Kristal Palasa.

20.40 – Beloti je imao priliku da sa bele tačke donese novo vođstvo Torinu, ali nije bio precizan.

20.25 – Eibar je u završnici poluvremena izjednačio rezultat na gostovanju Hetafeu – 1:1.

20.20 – Vulverhempton je golom Neta overio pobedu nad Vest Hemom – 2:0. Vulvsi ostaju u trci sa Mančester junajtedom za šesto mesto i plasman u Ligu Evrope.

20.03 – Parma je golom Kučke stigla do izjednačenja.

20.02 – Vulvsi stižu do vođstva golom Himeneza, a istovremeno je Hetafe načeo Eibar. Vulverhempton bi se pobedom izjednačio po broju bodova sa Mančester junajtedom i nastavo trku za Ligu Evrope. Kad je Hetafe u pitanju, ceo plen značio bi i četvrtu poziciju ispred Atletiko Madrida i mesto u Ligi šampiona.

19.45 – Torino vodi protiv parme, a strelac gola je N’Koululu

19.30 – Prvo poluvreme utakmice Vest Hem – Vulverhempton završeno je mirnih mreža, a istovremeno su počeli susreti Torino – Parma i Hetafe – Eibar.

19.00 – Atletik je upisao minimalnu pobedu nad Betisom. U Londonu Vulverhempton ima inicijativu protiv Vest Hema, ali ne uspeva da je materijalizuje.

18.50 – Kanales nije iskoristio penal za Betis.

18.35 – Nema promena rezultata na „San Mamesu“, u međuvremenu počeo je duel Vest Hema i Vulverhemptona.

18.05 – Počelo je drugo poluvreme utakmice Atletik Bilbao – Betis.

17.57 – Brajton je na svom terenu uspeo da savlada Arsenal. Pepe je postigao gol za vođstvo londonskog tima, Dank je izjednačio rezultat, a Mapej doneo potpuni preokret.

17.50 – Kraj prvog poluvremena u Bilbau. Atletiko uz minimalnu prednost odlazi na odmor.

17.35 – Ekspresno je izjednačio Brajton, a mrežu Arsenala zatresao je Dank.

17.30 – Arsenal je konačno probio bedem rivala, strelac je Nikolas Pepe.

17.25 – Završilo se pretposlednje kolo  Bundeslige. Frajburg je definitivno ispao iz kalkulacija za Evropu, a Borusija Mehengladbah prišla na korak od Lige šampiona.

17.15 – Atletik vodi golom Martineza, u Brajtonu je počelo drugo poluvreme, a ni posle 60 minuta nema pogodaka.

17.00 – Zakotrljala se lopta i u Španiji, Atletik Bilbao i Betis su počeli susret 30. kola.

16.45 – Arsenal nije uspeo da pronađe put do gola Brajtona u prvom poluvremenu. Posle 45 minuta rezultat je 0:0.

16.35 – Počelo je drugopoluvreme utakmica u Nemačkoj.

16.30 – Mreže u Brajtonu su mirne i posle pola sata. Podsetimo, prethodno je odigran dule Votforda i Lestera koji je završen 1:1.

16.08 – Novi pogodak Levandovskog – 3:1!

16.06 – Frajburg je smanjio zaostatak u Minhenu. Istovremeno Holan je doneo vođstvo Borusiji protiv Lajpciga.

16.05 – Počeo je duel Brajtona i Arsenala u okviru 30. kola Premijerlige.

16.00 – Bajern ne planira da uspori, Levandovski je nastavio neverovatnu golgetersku seriju i udvostručio prednost.

15.50 – Volfsbirg je poveo protiv Šalkea. Strelac je Vegorst.

15.45 – Bajern se ne opušta uprkos osvojenoj tituli. Kimih je strelac za Bavarce i vođstvo nad Frajburgom.

15.41 – Hofenhajm i Augzburg načeli su rivale. Niderlehner je zatresao mrežu Dizeldorfa, a Bebou Union Berlina.

15.35 – Počele su utakmice u Bundesligi, a prvi gol postigao je Herman za Menhengladbah na gostovanju Paderbornu. Borusija bi sa tri boda nastavila borbu za četvrto mesto i Ligu šampiona.