Bajern Kimih

Minimalnom pobedom (1:0) na gostovanju Borusiji Dortmund, Bajern je napravio veliki korak ka odbrani šampionske krune.

Sjajnim pogotkom Džošue Kimiha u 43. minutu minhenski klub stigao je do tri boda u duelu sa direktnim konkurentom u šampionskoj trci, pa šest kola pre kraja ima sedam bodova prednosti u odnosu na Borusiju.

Fudbaler Bajerna sa ivice šesnaesterca plasirao je loptu pod prečku rivala i atraktivno savladao Burkija.

Gosti su golom krunisali inicijativu koju su imali u prvom delu igre, a ni gol zaostatka nije uticao da se u nastavku promeni odnos snaga.

Šanse da ranije razreše sve dileme imali su Gorecka u 54. i Levandovski u 83. i 90. minutu, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Na drugoj strani, jedini igrač koji je pretio Nojeru bio je Erling Holan. Napadač Dortmunda pretio je u 2. i 59. minutu, međutim nije uspeo da donese izjednačenje.

Najraspoloženiji igrač Borusije igru je napustio u 72. minutu sa bolnom grimasom na licu, očigledno zbog povrede, pa navijači Dortmunda, osim izgubljenog koraka u trci za titulu, razlog za brigu imaju i povodom zdravstvenog statusa norveškog napadača.