Bajern Minhen trijumfovao je na gostovanju Verderu (1:0) i tako i matematički stigao do nove šampionske krune.

Momenat odluke viđen je u 43. minutu kad je Robert Levandovski na asistenciju Boatenga postigao gol vredan 24. prvenstvene pobede.

Branilac titule bio je dominantniji rival tokom većeg dela utakmice, ali je u 79. minutu drugi žuti karton za Dejvisa uneo dozu napetosti i neizvesnosti u završnicu utakmice. Ipak, izabranici Hans Diter Flika do kraja susreta su očuvali vođstvo i stigli do 30. titule u klupskoj istoriji.

Dva kola pre kraja, minhenski klub ima 76 bodova, 10 više od Borusije Dortmund koja je drugoplasirana uz utakmicu manje.

Robert Levandovski golom protiv Verdera stigao je do neverovatne brojke od 31 bundesligaškog pogotka u aktuelnoj sezoni.

Istovremeno su odigrana još dva meča u kojima su pobede pripale domačinima: Frajburg je savladao Hertu (2:1), a Union Berlin je bio bolji od Paderborna (1:0). Ranjije je ceo plen na svom terenu osvojila Borusija Mehengladbah trijumfom protiv Volfsburga (3:0).