Velike ekipe od malih, osim kvaliteta, često dele i trenuci, detalji za koje se one hvataju i na osnovu toga grade svoj rezultat.

Upravo to smo videli na primeru Portugala koji je čekao više od 80 minuta, a onda dočekao svojih „pet minuta“ da bi začas „razmontirao“ Mađare.

Za svega nekoliko minuta pitanje pobednika je rešeno golovima Rafaela Gereira i Kristijana Ronalda.

Gereiro je probio „led“ u 84. minutu, Ronaldo se nadovezao tri minuta kasnije svojim penalom, kojim je ušao u istoriju Evropskih prvenstava.

Isti igrač je potvrdio trijumf u drugom minutu sudijske nadoknade za prve bodove aktuelnih prvaka Evrope i branilaca titule.

U grupi F su derbi ipak igrale Francuska i Nemačka. Mnoštvo uzbudljivih momenata, dva poništena gola i na kraju jedan sekund nepažnje koji je sve rešio.

To se desilo u 20. minutu, a tragičar je bio Mats Humels zbog kog je Francuska slavila sa 1:0.

Gde gledati EURO 2020

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko. (Promo)

Kako je Mbape mogao da razbije Nemačku i zašto to nije uradio, pogledajte u videu i najzanimljivijim momentima petog dana Evropskog prvenstva.